Image

WSPARCIE FARMAKOLOGICZNE

Skuteczną metodą na pozbycie się nałogu alkoholowego jest wsparcie farmakologiczne. Leczenie wszywką alkoholową Esperal jest terapią, określaną, jako awersyjna. Główną zasadą jej działania, jest wywołanie nieprzyjemnych skutków, w trakcie spożywania napojów wysokoprocentowych. Objawy te, są odczuwalne w kilka minut po wypiciu z alkoholu i utrzymują się do kilku - kilkunastu godzin. Dzieje się tak, w wyniku hamującego działania leków Disulfiram/Esperal na metabolizm alkoholu etylowego, który blokuje przekształcanie aldehydu octowego w kwas octowy. To właśnie ten aldehyd jest odpowiedzialny za nieprzyjemne doznania, związane z przyjęciem dawki napojów wyskokowych, w momencie posiadania implantu. Najnowocześniejszym a jednocześnie, jednym z najbardziej skutecznych leków, stosowanych aktualnie przy wykonywaniu wszywek antyalkoholowych jest Naltrexone. Każdy pacjent, przed przystąpieniem do procedury zaimplantowania wszywki alkoholowej, otrzymuje od nas wyczerpującą informację na temat przebiegu całego procesu leczenia oraz zasad podstępowania, po jego zakończeniu. Metoda leczenia alkoholizmu z pomocą wszywki, jest powszechnie znana i skuteczna. Dowodem na to, jest szerokie grono pacjentów, którzy skorzystali z naszej farmakoterapii.

Dokonujemy zaimplantowania, wyłącznie oryginalnych medykamentów

WSPARCIE FARMAKOLOGICZNE – SKUTECZNA TERAPIA, KTÓRA PROWADZI DO STANU ABSYSTENCJI

Zespól lekarzy specjalistów z Alko - Implant posiada ogromne doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegów takich, jak wszywka. Implantacja odbywa się w sterylnych warunkach, w gabinecie lekarskim. Pacjent zostaje otoczony opieką wykwalifikowanego personelu medycznego oraz otrzymuje informacje o kolejnych czynnościach, jakie wykonywane są w trakcie zabiegu. W dokumentacji medycznej umieszcza się adnotację o założeniu wszywki alkoholowej oraz wysokości stężenia leku. Alko - Implant otrzymał zgodę Ministra Zdrowia na stosowanie posiadanych leków, w terapii awersyjnej. Dokonujemy zaimplantowania, wyłącznie oryginalnych medykamentów, których dawka jest dopasowana do wieku, stanu zdrowia oraz masy ciała danego pacjenta. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 10 – 15 minut. To w pełni bezpieczna procedura medyczna. Po zabiegu pacjent pozostaje nadal pod kontrolą medyczną.

 

PODSKÓRNA IMPLANTACJA - SKUTECZNA METODA NA POZBYCIE SIĘ UZALEŻNIENIA OD ALKOHOLU

Przed przeprowadzeniem zabiegu implantacji wszywki alkoholowej, pacjent otrzymuje specjalny antybiotyk, który ma za zadanie ochronić ranę przed stanem zapalnym lub zakażeniem. Następnie chirurg z Alko - Implant dokonuje niewielkiego nacięcia na skórze, zazwyczaj o długości ok. 6-7 mm. Przez powstały w skórze otwór, zostaje wprowadzony pod skórę, oryginalny lek. Implantacja odbywa się przy udziale sterylnych narzędzi chirurgicznych. Implant jest umieszczany około 4 – 6 centymetrów pod powierzchnią skóry, zazwyczaj w dolnej części tkanki tłuszczowej (np. pośladka). Ranę zszywa się pojedynczym szwem oraz zabezpiecza jałowym opatrunkiem. Pacjent, w czasie i po zakończeniu zabiegu, nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych. Implant nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych obowiązków oraz w aktywności fizycznej. W razie potrzeby lekarze specjaliści z Alko - Implant mogą wystawić pacjentowi druk L-4. Szwy usuwane są po kilku dniach również w gabinecie Alko – Implant a pacjent pozostaje pod naszą stałą opieką.