Uzależnienie alkoholowe | alko-implant.pl

Osoba uzależniona od alkoholu nie potrafi bez niego normalnie funkcjonować. Jej główną myślą, jaka towarzyszy jej przez cały dzień, jest zaspokojenie głodu alkoholowego. Wszystko staje się temu podporządkowane, dlatego osoba taka szybko zapomina o swoich obowiązkach zawodowych i rodzinnych. Celem jest zdobycie alkoholu a przede wszystkim środków finansowych na jego zakup. W naszym kraju dostępność alkoholu jest 24 godzinna a produkty alkoholowe są sprzedawane w dużej rozpiętości cenowej, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla zasobności swojego portfela. Alkoholizm dotyczy zarówno osób biednych, jak i bogatych. Ta choroba nie jest już domeną tzw. marginesu. Coraz częściej wpadają w nałóg osoby, będące na wysokich stanowiskach lub celebryci, pracownicy koncernów i właściciele firm. Stres, szalone tempo pracy i wymagania, obowiązki rodzinne i służbowe, presja finansowa, kredyty, osobiste dramaty, życie towarzyskie – wszystko to zachęca do sięgnięcia po kieliszek czegoś mocniejszego. Droga do alkoholizmu jest bardzo prosta. Choroba ta nagle ogarnia nie tylko cały organizm alkoholika, ale również jego życie osobiste, zawodowe i bliskich. W takim momencie konieczne jest znalezienie profesjonalnej pomocy, by zatrzymać się w drodze na dno.

Uzależnienie alkoholowe – skorzystaj z pomocy profesjonalistów

W Polsce funkcjonuje wiele placówek medycznych, świadczących pomoc dla osób uzależnionych od alkoholu, lecz nie wszystkie czynią to w sposób kompleksowy, czyli połączony z innymi usługami, których zadaniem jest wspieranie alkoholika w jego walce z nałogiem. Do takich placówek należy Meditus, Lublin. Tu każda osoba, borykająca się z problemem alkoholizmu zostanie otoczona dobrze zorganizowaną opieką medyczną, od pierwszej swojej wizyty w gabinecie. Nasi lekarze podchodzą do każdego pacjenta indywidualnie i z wielkim szacunkiem, zachowując przy tym pełną dyskrecję. Początek terapii, to wstępny wywiad lekarza z pacjentem, który ma pomóc w określeniu problemu. Jeśli pacjent wyraża zgodę, lekarz rozpoczyna całą procedurę, jaką jest terapia alkoholowa. Konieczne są oczywiście podstawowe badania lekarskie, których wyniki pokażą faktyczny stan zdrowia pacjenta. W sytuacji, gdy stwierdzone są jakieś poważne schorzenia, pacjent kierowany jest na specjalistyczne konsultacje. Jeśli jednak nie ma żadnych przeciwskazań, może zostać wykonana detoksykacja alkoholowa organizmu chorego, która jest niezbędnym procesem przed rozpoczęciem zasadniczego leczenia, jakim jest wszywka alkoholowa. Proces taki, jak detoks alkoholowy odbywa się w warunkach ambulatoryjnych, z pomocą środków medycznych, dostępnych na oddziałach toksykologicznych w szpitalach i pod nadzorem lekarza specjalisty, który posiada duże doświadczenie w tego rodzaju działaniach. Kolejnym etapem jest inplantacja leku o nazwie Naltrexone Hydrochloride. To nowoczesny specyfik, którego zadaniem jest niwelowanie szkodliwego działania alkoholu na organizm oraz wywoływanie do niego awersji. Wszywka alkoholowa z udziałem leku Naltrexone implant, wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Implant Naltrexone jest umiejscawiany pod skórą, powyżej pośladka, w miejscu niewidocznym spod bielizny. Rana jest zabezpieczana kilkoma szwami, które usuwane są po paru dniach. Lek pozostaje pod skórą pacjenta i powoli się uwalnia, przez okres ponad pół roku. Pacjent nie musi, dzięki temu pamiętać o przyjmowaniu regularnym pigułek. Nie może również samowolnie zrezygnować z terapii, wracając do nałogu. Chory po zabiegu pozostaje pod opieką specjalistów z gabinetu Meditus. Ma zagwarantowaną, zarówno pomoc medyczną, psychoterapeutyczną, jak również prawną. Na wsparcie mogą również liczyć bliscy chorego. Koszt leczenia może zostać rozłożony na korzystne raty.
Alkoholizm to ciężka choroba, z którą wiele osób przegrywa walkę, jednak warto spróbować najnowszych metod na rynku medycznym i zdecydować się na zabieg z pomocą leku, jakim jest implant Naltrexone. To skuteczne i wygodne rozwiązanie, dzięki któremu łatwo można wrócić do normalnego życia w abstynencji.