Jak długo działa wszywka? | alko-implant.pl

Wszywka alkoholowa lublin jest jedną z najnowocześniejszych metod leczenia nałogu i wykonywana jest przy pomocy leku o nazwie Disulfiram. Ogólnie rzecz biorąc, wszywka lublin, która jest zaimplantowana w ciele danego pacjenta, nie jest aktywna, gdy ten, unika spożywania napojów wyskokowych. Zaletą stosowania disulfiram wszycie lublin jest fakt, że implant jest niewyczuwalny pod skórą, jak również zupełnie nie przeszkadza w codziennych czynnościach i rytuałach – uprawianiu sportu, życiu towarzyskim czy wzmożonej aktywności na polu zawodowym. Wszywki alkoholowe lublin rozpoczynają swoje działanie w chwili, gdy dana osoba zaczyna konsumować napoje wyskokowe, bez względu na ich rodzaj. Mogą to być zarówno alkohole nisko, jak i wysokoprocentowe. Minimalna dawka alkoholu w połączeniu z takim rozwiązaniem, jak wszywka lublin, wywołuje bardzo nieprzyjemne doznania. Działanie leku Disulfiram, w formie wszywki, rozpoczyna się po kilku do kilkunastu minutach, od wprowadzenia napoju wyskokowego do organizmu trzeźwiejącego alkoholika. Wówczas pojawiają się pierwsze nieprzyjemne objawy, do których zalicza się kołatanie serca, przyśpieszone tętno, jak również nudności, wymioty czy uczucie pulsowania w skroniach. Intensywność przykrych doznań zależy od indywidualnych cech organizmu danej osoby, a także od ilości wypitego alkoholu przez uzależnionego. Pierwsze oznaki zaczynają się już przy stężeniu alkoholu we krwi, które oscyluje w granicach od 5 do 10 mg / 100 ml. Przy znacznie wyższych dawkach - 50 mg / 100 ml nieprzyjemne doznania są już bardzo mocno nasilone. Jeśli stężenie alkoholu osiągnie wartość 125 do 150 mg / 100 ml pojawiają się gwałtowne reakcje organizmu.

Jak długo działa wszywka – co warto wiedzieć na ten temat?

Wszywki alkoholowe lublin są obojętne dla organizmu, gdy dana osoba zachowuje trzeźwość i stroni od napojów wyskokowych. Należy dodać, iż reakcje disulfiramowo – alkoholowe rzadko zagrażają zdrowiu i życiu pacjenta, ponieważ przed tego typu skutkami chroni rzetelnie przeprowadzony wywiad lekarski. W trakcie szczegółowych badań ustala się aktualny stan zdrowia danego pacjenta i wyklucza ryzyko wystąpienia jakichkolwiek gwałtownych reakcji, mogących ujemnie wpłynąć na jego stan zdrowia, a nawet stanowić śmiertelne zagrożenie. Zaszycie alkoholowe lublin oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy. Proces ten, w którym wykorzystuje się lek - disulfiram lublin, odbywa się za sprawą hamowania enzymu β-hydroksylazy dopaminy, co wpływa na czynność serotonergiczną. Oznacza to, że wszywka alkoholowa, bardzo mocno upośledza czynność metabolizm substancji wyskokowych. Tym samym dochodzi do powstania wyjatkowo nieprzyjemnych reakcji w organizmie poddanej leczeniu osoby. Niejednokrotnie, wielkim sukcesem terapii, prowadzonej przy pomocy disulfiram wszycie lublin jest świadomość pacjenta o nieprzyjemnych reakcjach po konsumpcji alkoholu. Wszywka działa niczym przysłowiowy „straszak” i pozwala na pozostawanie w abstynencji. Wszywka lublin jest doskonałą metodą leczenia choroby alkoholowej, gdyż nie powoduje przymusu rezygnacji z wszelkich imprez czy spotkań, na których podawany jest alkohol, z uwagi na obawę o ulegnięcie pokusie i ponownemu wpadnięciu w szpony nałogu. Zdaniem badaczy z amerykańskich uniwersytetów, wszywki alkoholowe lublin są cenione wśród wielu lekarzy specjalistów, głównie z uwagi na fakt, że towarzyszą pacjentowi przez 24 godziny na dobę, co gwarantuje szybsze wyjście z nałogu. Ponadto, metoda awersyjna, którą gwarantuje takie rozwiązanie, jak wszywka dla alkoholika lublin, znacznie redukuje możliwość powrotu do uzależnienia.

Skuteczne działanie takich metod leczenia alkoholizmu, jak wszywka lublin, pozwala na wyjście z uzależnienia od napojów wyskokowych i minimalizuje ryzyko powrotu do nałogu. Cena wszywki alkoholowej lublin jest dopasowana do realiów polskich usług medycznych, w sektorze prywatnym, co sprawia, że na tego typu zabieg mogą zdecydować się osoby o różnym statusie majątkowym.