Alkoholizm wśród kobiet | alko-implant.pl

Jeszcze kilka wieków temu nadużywanie alkoholu było częściej przepisywane płci męskiej. O pijących kobietach mówiło się i pisało mało oraz rzadko. Rewolucja obyczajowa i wyzwolenie kobiety spod wpływu mężczyzn, poskutkowało również zmianami w ich sposobie bycia. W dzisiejszych czasach nikogo nie dziwi już widok pijanej lub lekko „wstawionej” kobiety, jak również fakt, że przedstawicielki płci pięknej sięgają po napoje wyskokowe. Z obecnych badań naukowych wynika, że problem uzależnienia wśród kobiet jest bardzo poważny, a jego skala ogromna. Coraz więcej kobiet notorycznie pije alkohol, jak również doświadcza skutków upojenia substancjami wysokoprocentowymi. Ilość spożywanego alkoholu jest podobna, jak w przypadku mężczyzn. Zmiany zaszły również w wyborze trunków. Niegdyś damy spożywały jedynie wino czy szampana. Obecnie kobiety upijają się piwem, ginem, szkocką, wódką, a nawet whisky. Młodsze panie gustują zaś w kolorowych drinkach i mocno słodzonych alkoholach. Płeć piękna jest tak samo narażona na choroby, będące konsekwencją nałogu alkoholowego, jak ma się to miejsce w przypadku mężczyzn. Zdaniem amerykańskich i brytyjskich uczonych, bardzo duży odsetek kobiet, w niedługim czasie będzie odczuwać poważne komplikacje zdrowotne, wywołane nadmiernym spożywaniem nabojów wyskokowych. Dzieje się tak z bardzo prostej przyczyny. W zamierzchłych czasach, mężczyźni spożywali od 20 do 75% więcej alkoholu niż kobiety. Jak wynika ze współczesnych analiz, w XXI wieku konsumpcja napojów wyskokowych przez kobiety wzrosła o 40 – 60%. Oznacza to, że przeciętna mieszkanka dużej aglomeracji wypija tygodniowo od 20 do 500 ml napojów wysokoprocentowych, nienależnie od ich gatunków.

Alkoholizm wśród kobiet - problem, który dotyczy coraz większej grupy społecznej

Jeszcze w latach 60 i 70. ubiegłego wieku pokutowało stwierdzenie, iż alkoholiczka jest kobietą z marginesu społecznego, odrzuconego przez rodzinę i partnera. W XXI wieku nałóg ten pojawia się również wśród wykwalifikowanych i wykształconych kobiet, które piastują bardzo wysokie stanowiska i ważne role w społeczeństwie. Zdaniem amerykańskich naukowców najwięcej alkoholu spożywają obecnie kobiety urodzone po 1988 roku. Są to przedstawicielki płci pięknej, które znajdują się w przedziale wiekowym od 15 do 31 lat. Wyniki ankiety, opublikowanej w czasopiśmie BMJ Open, której celem było przeanalizowanie wzorców picia u kobiet, urodzonych po 1990 roku wykazały, że z ponad 4 milionów respondentek, znajdujących się w tym wieku, aż 80% regularnie spożywa napoje wyskokowe, a blisko 39% nadużywa substancji wysokoprocentowych, częściej niż 1 – 2 razy w miesiącu. Zdaniem naukowców, którzy przebadali wybraną grupę ochotniczek, zamieszkujących Europę Wschodnią i Amerykę Łacińską, ponad 90% kobiet z tamtejszego rejonu kuli ziemskiej nadużywa napojów wyskokowych, zaś 40% z nich znajduje się w zawansowanym stadium choroby alkoholowej. Naukowcy biją na alarm, ponieważ alkoholizm wśród kobiet jest wyjątkowo niebezpieczny i może prowadzić do nieodwracalnych skutków w organizmie. Wiadomym jest, iż ciało kobiety różni się swoją budową, od tego, które posiadają przedstawiciele płci męskiej. Kobiety dużo szybciej wpadają w uzależnienie, jak również znacznie gorzej znoszą skutki zatrucia alkoholowego. Uważa się, iż prawie połowa nałogowo pijących kobiet na całej kuli ziemskiej cierpi na jakieś przewlekłe schorzenia lub też zaczyna mieć poważne problemy zdrowotne, wynikające z nieumiarkowanego spożywania napojów wyskokowych. Alkoholizm u kobiet jest jednym z głównych czynników ryzyka chorób cywilizacyjnych, w tym miażdżycy, cukrzycy, zaburzeń metabolicznych oraz wieńcówki. Ponadto, bardzo duży odsetek kobiet nałogowo spożywających alkohol ma kłopoty z zajściem w ciążę lub jest trwale bezpłodny. Według analiz przeprowadzonych przez amerykańskich uczonych, alkoholizm kobiet był przyczyną 3,3 miliona zgonów wszystkich przedstawicielek płci pięknej na świecie, co stanowi 5,9% ogólnej liczby zgonów w danym roku kalendarzowym. Narodowy Instytut ds. Nadużywania Alkoholu i Alkoholizmu USA, uznał iż w całych Stanach Zjednoczonych choroba alkoholowa kobiet jest obecnie uznawana za jedną z głównych przyczyn śmierci przedstawicielek płci pięknej, będących w wieku od 15 do 49 lat.

Zaszycie alkoholowe lublin jest metodą, która pomaga w leczeniu kobiet, dotkniętych uzależnieniem od napojów wyskokowych. Farmakoterapia, która odbywa się przy pomocy leku naltrexone lublin, pozwala na wyjście z nałogu i rozpoczęcie życia w trzeźwości. Wszywka alkoholowa lublin jest dostępna dla wszystkich kobiet, bez względu na etap alkoholizmu, w którym się znajdują. Naltrekson implant lublin nie powoduje dyskomfortu w życiu codziennym danej kobiety, jak również nie wpływa na jej libido czy sprawność intelektualną oraz fizyczną. Wszywki alkoholowe lublin można polecić każdej kobiecie, która pragnie powrócić do normalnego życia, bez obsesyjnego myślenia o konsumowania napojów alkoholowych.